#1 tip na super výlet – Český Hobitín v Orlických Horách

Věděli jste, že za Hobity nemusíte jet až na Nový Zéland? Dnes přicházíme se super tipem na výlet! Jeden takový malý Hobitín se totiž nachází v Čechách. Stačí si udělat výlet do Šedivin v Orlických Horách.

Do pravého Hobbitonu bychom se jednoho dne samozřejmě rádi podívali i my, ale rozhodně je to finančně a časově náročnější varianta. Ráďa je velkým fanouškem Pána prstenů a Tolkiena, a tak mu návštěva Českého Hobitína, kam jsme vyrazili s kamarády, udělala velkou radost!

Kde přesně se český Hobitín nachází?

Český Hobitín najdete v Orlických Horách v obci Šediviny. Nachází se na soukromém pozemku / zahradě vedle rodinného domu.

Auto se dá zaparkovat vedle silnice a vyjít menší kopec po svých. Další variantou je kopec vyjet a zaparkovat přímo u zahrady, na které Hobitín najdete.

Adresa: Šediviny, 518 01 Dobré

Hobitín

Kdy sem jet ?

Hobitín můžete navštívit každý všední den od 14 do 18 hodin (Pozor! O víkendech je zavřeno). Vstupné je pouze dobrovolné = 100 Kč za dvě osoby a putuje na opravy a úpravy areálu.

Návštěva vám nezabere dlouho, prostě podle toho, jak moc se budete chtít kochat 🙂 Areál je opravdu maličký, my jsme se zdrželi cca hodinku.

Hobitín

Co v Hobitíně najdu ?

Na internetu jsem se začetla do příběhu, jak a proč vlastně Hobitín vznikl. Velký fanoušek Pána prstenů a Tolkiena pan Svatoslav Hofman tu začal budovat první „noru“ v roce 2012. Později Hobitín rozšířil a dokonce se tu natáčel i fanouškovský film „Stíny Kraje“.

Hobitín

Dnes tu můžete obdivovat 3 nory, které slouží jako kulisy a dvě přístupné, kterými jsou obydlí „U Sudu“ a hospůdka „U Draka“. Vše je krásně vyladěné do nejmenších detailů. Samozřejmě nechybí ani mapa Středozemě.

Český Hobitín můžete sledovat i na jejich Facebooku.

Hobitín

Kam dál?

Pokud je pro vás Hobitín trošku z ruky nebo jej chcete spojit s návštěvou dalších míst, doporučujeme zajet i do Nového Města nad Metují. Mají tam zámek s krásnou zahradou, která rozhodně stojí za návštěvu.

Morava – 10 Tipů na zajímavý výlet

Severní Irsko – Průvodce po zajímavých místech

Last Updated on 15 února, 2021 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments