O NÁS

Blog o cestování Backpack Yourself

Backpack Yourself – Blog o cestování

Pokud nevíte, kde začít s prohlížením našeho blogu, začněte právě tady, u našeho příběhu 🙂

Jsme Michaela a Radek, dvě skoro pětadvacetileté spřízněné duše, které se spolu už přes čtyři roky potulují světem. Společně se nám během našich vysokoškolských let podařilo navštívit 27 zemí, od Asie až po Karibik s minimálními náklady. Na cestách zažíváme různá dobrodružství, potkáváme lidi se zajímavými příběhy, zkoušíme různá jídla a navštěvujeme zajímavá místa. No a rádi bychom vás prostřednictvím našeho blogu trošku inspirovali a plánování cest ulehčili. Najdete tu vše od příběhů až po itineráře :). U většiny cest navíc píšeme přesnou výši našich nákladů, abychom potvrdili, že cestovat jde opravdu levně.

MÍŠA

Ahoj, já jsem Míša a brzy oslavím čtvrt století na téhle planetě. Cestování je něco, bez čeho si svůj život nedokážu představit. Už jako malá jsem moc ráda cestovala a výletovala, ale asi ten největší zlom přišel po měsíci stráveném v Irsku. Miluju ten pocit štěstí po nakoupení jízdenky/letenky někam do neznáma. Cestování je taky  nejlepší „škola života“ , každá zkušenost, ať dobrá či špatná mě posouvá dál a rozšiřuje mi obzory. Moc ráda poznávám nové lidi, zkouším nová jídla a objevuji nová místa. Na svém „kontě“ mám 39 zemí světa a na svém pomyslném bucket listu všechny země, které existují. Doposud se mi asi nejvíc líbilo v Gruzii, Albánii a na Islandu a jsem moc ráda, že mám s kým tyhle cesty sdílet ❤️

Výcuc z mého bucket listu, aneb co bych ráda do pár let uskutečnila 🙂

Michaela

Instagram » cestolet(mapa navštívených míst) » Myflightradar24 » Worldee

RADEK

Ahoj! Jmenuji se Radek a je mi 24, vlastně už 25 …, safryš, ten čas ale letí… Do cestování jsem se zamiloval během dětských let, když mě naši brávali na společné dovolené. To, co začínalo skvělým ovocným koktejlem na pláži v Tunisku se proměnilo v mou největší vášeň a zároveň i životní styl. Navštívil jsem 41 zemí, ze kterých jsem si přivezl tisíce krásných vzpomínek. Rád říkávám, že ten pravý svět nenajdeme na obrazovkách našich monitorů, ale tam venku.

Jako každý cestovatel mám i já své vysněné destinace/aktivity, které bych chtěl zrealizovat:


Ještě že mám parťačku, která pojede se mnou 🙂

Radek

Instagram » cestolet (mapa navštívených míst)

Jak to všechno začalo?

Náš příběh se začal psát roku 2017 v Praze na Florenci, kde jsme se poprvé oficiálně setkali! (Moc rádi ale vyprávíme, že to vlastně bylo až za polárním kruhemzní to totiž líp, no ne?). Tehdá jsme ještě oba cestovali i organizovaně, a to nás přivedlo dohromady. Oba jsme se vydali se svými rodinami na skoro 3-týdenní autobusový zájezd za polární kruh a nějakou zvláštní náhodou seděli vedle sebe přes uličku. Příběh to byl o něco komplikovanější, ale abychom to zkrátili, osud nás svedl dohromady několik měsíců po zmíněné cestě znovu..  A od té doby tvoříme nerozlučnou dvojku – parťáky pro život i cestování! 

Proč „Backpack Yourself“ ?

Název pro nás byl celkem oříšek, to přiznáváme.. ale slovní spojení „Backpack Yourself“ nás a styl našeho cestování naprosto vystihuje. V 99 případech ze 100 cestujeme pouze s malým batůžkem, který nízkonákladové letecké společnosti zpravidla povolují na palubu letadla zdarma. No a proč to vlastně děláme? Ze začátku to bylo hlavně kvůli tomu, abychom ušetřili a nemuseli připlácet za větší zavazadlo. S odstupem času jsme pochopili, jaká je to paráda brát s sebou opravdu jen ty věci, které potřebujeme a využijeme. Cestování s batohem je mnohem jednodušší a taky platí to, že čím méně toho máme, tím méně toho můžeme ztratit či zapomenout.

Backpack Yourself

Kde všude nás můžete sledovat?

Oba dva jsme vcelku kreativní jedinci, a tak se kromě psaní blogu věnujeme i youtube. Na našem youtube kanále Backpack Yourself si můžete prohlédnout videa z cest.

Budeme moc rádi, když kouknete i na naše facebookové stránky, kam pravidelně přidáváme fotky, videa i příběhy a to stejné platí i pro instagram.

Kam dál?

Proč je důležité cestování plánovat?

Hurá do Dánska! Aneb naše první super zkušenost s Workaway