O NÁS

Backpack Yourself - logo

Zdravíme všechny cestovatele, necestovatele i virtuální cestovatele na našem blogu o cestování “Backpack Yourself “. Tento název jsme zvolili z jednoho prostého důvodu – na 99 % cest se balíme pouze do batůžku. Vždyť co člověk mimo dobré nálady a nadšení na cestách potřebuje?

Blog jsme vytvořili jako takový náš “cestovatelský deník”, který doufáme bude inspirovat i další cestovatele. 🙂 Rádi se s vámi podělíme o naše itineráře, tipy, fotografie nebo jen vtipné příhody z cest.

Kdo jsme

Ahoj ! jsme Míša (23) a Ráďa (23) a moc rádi vás poznáváme. Necelé tři roky tvoříme šťastný pár a nerozlučné cestovní parťáky 🙂 A kde že jsme se to seznámili ? Samozřejmě, že na cestách ! Oba dva stále studujeme v Praze, na cestování šetříme všemožně na brigádách a cestujeme kdykoliv nám to čas a finanční situace dovolí.

Cestování

Za necelé tři roky jsme společně navštívili přibližně 20 zemí.

Naše první daleká cesta (2017), která nás teda neskutečně prověřila, směřovala do Thajska na ostrov Phuket. Po tomto výletu už nás na cestách rozhodně nic nezaskočí. Během jediného týdne jsme byli okradeni (na letišti) a jako bonus nás auto srazilo ze skútru… ale i tohle všechno jsou “zážitky” a pořád na to vzpomínáme jako na super dovolenou.

Naší dosud nejoblíbenější cestou, kterou asi jen tak něco nepřekoná, byla Gruzie. Navštívili jsme ji v roce 2018 a strašně rádi na to vzpomínáme. Země plná neskutečných kontrastů, krásné přírody a milých lidí.

My a cestování

Ani jeden z nás není “válecí typ”, celodenní ležení na pláži nás ubíjí a proto rádi kombinujeme program. Snažíme se cestovat “low cost”, ale na cestách nikdy neživoříme. Cesty většinou plánujeme předem, ale nebráníme se ani spontánním akcím. Rádi jsme “nezávislí” a tak cestujeme na vlastní pěst (bez cestovky).

Ubytování si většinou hledáme na airbnb nebo bookingu a letenky se snažíme vychytat co nejlevněji. S tím se pojí další věc – cestujeme na lehko. V 99 % případech nás nepotkáte s kufrem, ale s batohem nebo baťůžkem (nízkonákladovky a jejich rozměry 😀 )

Pokud jste stejní nezmaři, kterým nevadí denně nachodit i kolem 15 kilometrů naše itineráře budou pro vás ideální 🙂