Co navštívit během přestupu v Dubaji a Abu Dhabi

Dubaj je synonymem pro nejrůznější „nej“, která každoročně lákají mnoho cestovatelů z celého světa. V našem případě tomu bylo naopak – Dubaj nás nikdy vyloženě nelákal. Osud (čti levné letenky) tomu chtěl tak trošku jinak a my jsme se ocitli v Dubaji během jednoho z nejméně vhodných měsíců k návštěvě -srpna. Emiráty nebyly naší cílovou destinací, ale když už jsme se tam ocitli, rozhodli jsme se, že si dopřejeme několikadenní přestup. 

Levné UbytováníKde se ubytovat v Dubaji? 

V Dubaji vám můžeme doporučit perfektní a cenově přijatelný hotel, který se nachází asi 10 minut od metra – TRYP by Wyndham Dubai. Dvě noci pro dvě osoby nás vyšly na 1 900 Kč. 

Levné letenky do Dubaje

Vyrazili jsme s nízkonákladovkou Wizz Air, která míří na letiště v Abu Dhabi. Do Dubaje jsme se pak přesunuli dálkovým autobusem, který staví přímo před terminálem. Zpáteční letenka z Vídně pro jednoho nás vyšla na 4 500 Kč. 

Co navštívit v Dubaji? 

Burj Khalifa

Kde jinde začít, než u ikonické nejvyšší budovy světa! Burj Khalifa měří úctyhodných 828 metrů, přičemž vyhlídková budova pro turisty se nachází ve výšce 555,7 metru. Její výstavba byla dokončena v roce 2010 a překonala tak doposud nejvyšší budovu světa Taipei 101. 

Pokud chcete obdivovat výhledy z nejvyšší budovy světa, nezapomeňte si včas rezervovat vstupenku. My jsme si návštěvu nechali pro příště, jelikož bychom kvůli tepelnému smogu neviděli nic.  Je tak vysoká, že se nevejde ani na fotku 🙂 

Dubai Fountain 

Vaší pozornosti by určitě neměla uniknout ani velkolepá show u Dubajské fontány, kterou můžete zhlédnout zdarma. 

Dubai mall

Jestli se ztratíte v pražském Palladiu, doporučujeme Dubai mall raději vynechat 🙂 Největší nákupní středisko vedle nejvyšší budovy světa, v Dubaji si totiž na předponě „Nej“ docela zakládají. Najdete zde vše, od butiků s luxusními hodinkami, přes oblečení, elektroniku, až po obrovské akvárium či celoroční kluziště. Obchodní centrum je rozdělené na tematické části jako například asijská, orientální a mnoho jiných.
Pro představu: 

  • Celková plocha Dubai mallu je 1 124 000 metrů čtverečních, což odpovídá velikosti 50 fotbalových hřišt.
  • Najdete zde přes 1200 různých obchodů.
  • V nákupním centru je luxusní hotel s 250 pokoji, 120 restaurací a parkoviště, které pojme 14 000 aut!
  • Nákupní středisko je jednou z nejnavštěvovanějších destinací na světě, ročně Dubai mall navštíví neuvěřitelných 75 miliónů turistů.

Přejeme příjemné nákupy. 

Dubai akvárium

Dubaj má největší vnitřní akvárium na světě s více než 33 000 vodními živočichy a 140 druhy. Dubajské akvárium se rozkládá na třech podlažích a nabízí vám fascinující zážitek z podmořského světa. Samotná hlavní nádrž pojme 10 milionů litrů vody a je v ní největší seskupení žraloků písečných na světě. Můžete také být svědky krmení, šnorchlování v kleci a potápění se žraloky.

Dubai Frame

Dubai Frame je observatoř, muzeum a zároveň památník v parku Zabeel v Dubaji. Je držitelem rekordu pro největší rám na světě. Budova má výšku 150,24 metrů a šířku 95,53 metrů. Slouží především jako observatoř, poskytující výhledy na starou Dubaj na severu a novější části na jihu. Náklady na stavbu byly okolo 1,5 miliardy korun.

Dubai old town

Podívejte se na místo, kde to všechno začalo. Před všemi těmi mrakodrapy a osmiproudými dálnicemi, měla Dubaj malé jízdní pruhy, historickou architekturu a malebná místa. Město prošlo obrovskou přeměnou, otázkou je však, jestli k lepšímu… Projdětě se po začátcích Dubaje jako města a nechte se okouzlit.

Muzeum budoucnosti

Muzeum zasvěcené budoucnosti je rozdělené tématicky na 5 pater. 

  1. OSS Hope: zažijte život na vesmírné stanici, 600 km nad Zemí.
  2. The Heal Institute: pohled na Dubaj a svět ve virtuální realitě v roce 2071.
  3. Al Waha: „The Oasis“ nabízí uklidňující zážitky a místnost „smyslů“.
  4. Tomorrow Today: Seznamte se s futuristickými technologiemi, které existují již dnes a nemáme o nich sebemenší tušení.
  5. Future Heroes: interaktivní herní prostor navržený tak, aby inspiroval děti prostřednictvím misí a her.

Co navštívit v Abu Dhabi? 

Sheikh Zayed Grand Mosque

Mešita je opravdu krásná! Velká mešita šejka Zayeda je jednou z největších mešit na světě a masivním architektonickým uměleckým dílem, které záměrně mísí různé islámské architektonické školy. Má 82 kopulí, více než 1000 sloupů, lustry zlacené 24karátovým zlatem a největší ručně vázaný koberec na světě.

…, ale, 

vchod do mešity připomína tak trochu Disneyland. Obchody, fastfoodové restaurace, složitý systém rezervace (musíte si vstup rezervovat), nesčetná pravidla, golfové vozíky pro turisty, všudepřítomá ostraha, abyste náhodou nepřekročili přes vyznačenou čáru… krásná, ale jednou stačilo 🙂

No.. a okrem již zmíněné mešity toho v Abu Dhabí skutečně moc není ….můžete se podívat do tématického parku Ferrari, na který jsme úplně neměli čas a nebo můžete navštívit pevnost Al Jahlil. Dále jsme toho moc k poznávání nenašli, určitě si ale dáme přestup v Abu Dhabí ještě jednou, a tak budeme moc rádi za tipy v komentářích. 

Jak jsme navštívili Uzbekistán, Kazachstán a Kyrgyzstán?

Jak jsme konečně navštívili Kazachstán! Rady a tipy před cestou

Last Updated on 19 února, 2024 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments