Co navštívit v Seville? Tipy na prodloužený víkend!

Láká vás malebná Sevilla? V tom případě jste tu správně! Sevilla byla dlouhou dobu na mém pomyslném seznamu a díky přímé lince z Prahy se mi konečně povedlo její návštěvu uskutečnit. Město je hlavním centrem Andalusie a láká na opravdu dech beroucí architekturu. 

Letenky do Sevilly

Z Prahy si do Sevilly můžete zaletět přímým letem se společností Ryanair. V březnu se ještě dalo zaletět na prodloužený víkend, teď se létá pouze pátek a neděle. Zpáteční letenky pořídíte za cenu kolem 4 000 Kč. Alternativně si můžete zaletět do dvě hodinky vzdálené Málagy a udělat si okruh Andalusií. 

Jak se dopravit z letiště do centra Sevilly? 

Letiště je od centra Sevilly vzdáleno asi 10 kilometrů. Dopravit se do centra můžete autobusem „EA“ a cesta vám zabere přibližně 40 minut. Jízdenky zakoupíte v automatu na zastávce za cenu 4 EUR nebo ve stánku opodál. Autobusy jezdí s frekvencí 30 minut a mají hned několik zastávek v centru. 

Kde se v Seville ubytovat? 

Z vlastní zkušenosti můžeme vřele doporučit ubytování v hotelu Casa Palacio Don Pedro. Jedná se o malý hotýlek, který je vzdálený pouhých pár minut chůze od Metropol Parasol. Do centra Sevilly to taktéž není žádná závratná vzdálenost. Mají 24 hodinovou recepci, takže ideální i pokud přilétáte pozdě večer. Pokojíčky jsou malé a útulné a v pěší vzdálenosti najdete spoustu restaurací.  

Tři noci nás vyšly na cenu 5 900 Kč a hotel patřil k nejlevnějším, co jsem pro náš termín našla. Celkově mě ceny ubytování v Seville docela překvapily. 

Co navštívit v Seville? 

Sevilla nadchne nejen všechny milovníky historie. Mimo jiné je totiž centrem španělského národního tance flamenco, a tak zde dozajista potkáte vyšňořené tanečnice, pouliční umělce nebo můžete vyrazit do některého z mnoha obchodů obdivovat nádherné šaty. 

Plaza de España 

Začneme tím nejlepším (za mě), co Sevilla nabízí! A to je překrásné náměstí Plaza de Espana, které se nachází asi 15 minut chůze od samotného centra. Bylo postaveno v roce 1928 ku příležitosti Americko-Iberijské výstavy a stalo se jedním ze symbolů města. Obklopené je nádherným parkem Maria Luisa. Na náměstí můžete obdivovat krásné keramické lavičky, které znázorňují všechny španělské provincie. Super zážitkem je i zapůjčení lodičky a plavba po zdejším kanále (cena: 6 EUR za půl hodiny). Vystoupat můžete i na některou z vyhlídek, ze které budete mít náměstí jako na dlani. Pozor, i když se jedná o náměstí, je zde otevírací doba (8:00 – 22:00 hodin). 

Doporučujeme si udělat procházku i podél nedaleké hlavní třídy, kde najdete velké množství paláců a krásných nazdobených budov, které byly rovněž postaveny ku příležitosti výstavy. Dnes některé z nich slouží jako vládní budovy. 

Plaza de Espana

Královský palác Alcazar v Seville

Rozhodně byste neměli vynechat nádherný palác Alcazar, který byl původně maurskou pevností. Vstupenky je třeba zakoupit online na přesný časový úsek. Počítejte s tím, že i když přijdete na otevíračku, bude zde spoousta lidí. Vstupenky vás vyjdou na 14,5 EUR a rezervovat je můžete zde. Já jsem lístky rezervovala asi 14 dní předem (je omezený počet vstupenek). Vstupenka je na konkrétní jméno a kontrolovali nám i doklady. 

Nejvyšší patra jsou dodnes využívána královskou rodinou jako její oficiální residence v Seville, díky čemuž je Alcázar nejstarším stále užívaným královským palácem v Evropě. K paláci patří i rozsáhlé zahrady, kde najdete spoustu krásných zákoutí a kavárnu. Doporučujeme si na jeho návštěvu vyhradit alespoň dvě hodiny. 

Fanoušci Game of Thrones určitě ocení informaci, že právě Alcazar sloužil jako kulisa při natáčení. Jednalo se o sídlo rodu Martellů. 

Indický archiv 

Přímo vedle vstupu do paláce se nachází budova Indického archivu, do které je vstup úplně zdarma. Stačí jen projít krátkou bezpečnostní kontrolou. Budova je společně s katedrálou a palácem Alcazar zapsána na seznamu UNESCO.  Založil jej španělský král Karel III. v roce 1785, aby shromáždil na jednom místě všechny dostupné informace o španělských koloniích.

Návštěvu si určitě neplánujte na pondělí, kdy je zavřeno. 

Katedrála v Seville a věž Giralda

Dalším skvostem, který Sevilla nabízí, je nádherná gotická katedrála. Její stavba byla zahájena v roce 1402 a dokončena byla o 105 let později. Po svém dokončení překonala ve velikosti dosud největší katedrálu Hagia Sofia, která triumf držela více než tisíc let. Je postavena na místě, kde kdysi stávala mešita a ze které zbyl pouze minaret. Tím je dnes už zvonice zvaná Giralda, která dosahuje úctyhodné výšky 104,5 metrů. 

Metropol Parasol 

Zajímavým archikouskem v centru města je obří slunečník „Metropol Parasol“, který se nachází na náměstí Plaza de la Encarnacion. Stavbu tvoří více než 3000 nepravidelných dřevěných prvků o různé výšce i délce. Je o pár metrů vyšší než okolní budovy a nabízí tak panoramatickou procházku s výhledem na město. Vstupenky zakoupíte v prodejním stánku přímo před schody. 

V okolí se nachází spousta podniků, obchodů i restaurací. Celkově má tohle náměstí takovou příjemně uvolněnou atmosféru. 

Metropol Parasol

Torre del Oro 

Dalším ze zajímavých míst v Seville je historická věž Torre del Oro. Vstupenky zakoupíte na místě za symbolickou cenu 3 EUR. Věž vysokou 36 metrů postavili Almohadé ve 12. století. Byla součástí maurské městské hradby, která vedla mezi palácem Alcazar a zbytkem města. Účelem věže byla kontrola lodní dopravy na řece Guadalquivir. Z věže vedl pod vodou na druhou stranu těžký řetěz, který měl zabránit plavbě nepřátelských lodí po řece. Dnes zde najdete vyhlídku a muzeum. 

Flamenco night v Seville

Upřímně můžeme doporučit i krásný zážitek v podobě flamenco night, a to přímo v centru Sevilly. Vybrali jsme si malé „divadlo“ Tablao Flamenco, kam se odhadem vešlo maximálně kolem 20 diváků. Cena byla odstupňovaná podle toho, kde sedíte. První řada je logicky nejdražší, ale v ceně bylo zahrnuto i tapas a sangría. Pokud byste si chtěli na místě užít skleničku sangrie, cena byla taktéž férová, a to 3 EUR. 

Vstupenky na flamenco můžete pořídit na tomto odkazu

Kam dál? 

Kromě výše uvedených míst můžete navštívit například Plaza de Torros – královskou býčí arénu, čtvrť Santa Cruz či sevillské Akvárium. 

Pokud vám stále zbývá čas, udělejte si výlet do nedaleké Málagy, nebo je možné vyrazit i na asi 2 hodiny vzdálený Gibraltar, o kterém se rozepíšu v některém z dalších článků. 

Seville

V prosinci do Málagy – vánoční trhy

Víkend v Madridu! Co navštívit, kde se ubytovat?

Last Updated on 25 dubna, 2024 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments