Martinique – Jaké pláže stojí za to ?

Nádherné pláže = hlavní lákadlo pro návštěvu ostrovů karibské oblasti. A že Martinique těch překrásných pláží opravdu má! Ze západní strany je omýván Karibským mořem a z východní Atlantikem, kde je hladina trošku rozbouřenější.

Nám se nejvíce líbily pláže na jihu, kde je ona proslulá „smaragdová barva“ a poměrně klidná hladina. Na Martiniku se střídají dva typy pláží – nekonečné pláže s bílým pískem a pláže s tmavým „sopečným“ pískem. Oba druhy pláží mají něco do sebe 🙂

Na své si přijdou také milovníci potápění nebo šnorchlování.. stačí plavat pár metrů od břehu a uvidíte hejna rybiček, hvězdice, ježky (pozor!) a komu se poštěstí, může vidět i mořské želvy. U nás ale v tomhle stále vedou Phi Phi Islands v Thajsku.

Pro inspiraci jsme se rozhodli sepsat seznam pláží, které se nám nejvíce líbily.

Les Salines – Jih Ostrova

Za nás asi nejkrásnější pláž Martiniku a pravděpodobně i nejhezčí pláž, na které jsme kdy byli. Opravdu jsme si užívali jet „mimo sezónu“, protože na celé pláži bylo jen pár lidí. Podél bylo otevřeno několik stánků s občerstvením a v pěší vzdálenosti i moc pěkné místo na výlet – Savanne des Petrifications.

Mimo jiné je to asi jediné místo, kde se dá na Martiniku sehnat čerstvý kokos (2,5 EUR). Museli jsme si na něj počkat teda v karibském stylu – cca 40 minut neměl číšník čas do něj udělat ďouru.. no ve finále to stálo za to čekání 🙂 Pozor – po setmění neskutečný množství komárů! měli jsme je i v autě.

Les Salines

Anse Noire – Jih ostrova

Menší pláž se sopečným tmavým pískem, na které najdete nádherné molo. Pozor – cesta zahrnuje celkem dost schodů.

Grande Anse D’Arlet – Jih ostrova

Krásná dlouhá pláž s bílým pískem, v jejíž blízkosti se nachází mnoho barů a půjčoven s potápěčským vybavením. Pláž je oblíbená zejména u šnorchlařů, protože je zde veliká šance, že uvidíte želvičky.

Grande Anse du Diamant – Jih

Na této pláži jsme udělali zastávku zejména kvůli výhledu na „Le Diamant“. Hned vedle pláže se nachází místní market, kde najdete snad úplně všechno od ovoce až po suvenýry.

L’Anse Figuier

Krásná plážička, kde o víkendu potkáte spooustu místních. Tady jsme poprvé pocítili takovou tu pravou karibskou párty atmosféru, kdy se vedle cedule se zákazem hlasité hudby konaly asi tak 4 narozeninové oslavy (samozřejmě s bluetooth reprákem na plný pecky :-D). Pokud si ale tuhle plážičku budete chtít užít v poklidu, navštivte ji ve všední den. Pozor ! všude kolem pláže jsou jedovaté stromy – označené červeným pruhem.

L’Anse  Couleuvre – Sever ostrova

L’Anse Couleuvre leží na úplném severu ostrova. Cesta sem připomínala horskou dráhu skrz džungli. Od parkoviště je vzdálená cca 8 minut pěšky skrz potůček a prales. Moc se nám líbilo divoké prostředí téhle pláže, ale pokud vám jde o koupání v průzračné vodě – jeďte radši jinam. Ani my jsme se tady nekoupali 🙂

Čtěte dál:

Martinique – Místa, která musíte vidět

Martinique – Evropský ráj uprostřed Karibiku

Last Updated on 2 března, 2020 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments