15 nejlepších aplikací a webů pro cestování v roce 2023

V dnešním článku se s vámi podělíme o naše nejoblíbenější cestovatelské aplikace a stránky. Úplně původně jsem měla v plánu vybrat pouze pár TOP aplikací, které používáme. V průběhu psaní jsem si ale vzpomněla na další a další, a tak se nám seznam trošku rozrostl.

Naše nejoblíbenější cestovatelské aplikace a weby v roce 2023

1. Revolut

Revolut využíváme denně jak na cestách, tak v běžném životě. Jedná se o mobilní aplikaci na správu financí, díky které můžete vést účty hned v několika měnách. K Revolut si můžete nechat vyřídit i fyzickou kartu, která vám přijde poštou. Na kartu si vždycky nahráváme jen nutné množství peněz pro danou cestu a využíváme ji pro všechny platby v zahraničí. Kartu lze využívat i při nákupech online – stačí převést peníze do dané měny. Vždy dostanete výhodný kurz.

Revolut nabízí výměnu peněz zdarma (pouze ve všední dny, o víkendech s poplatkem), výběr z bankomatu zdarma (do určitého limitu) a další vychytávky. Než vám dorazí fyzická karta, můžete si do mobilu nahrát elektronickou a začít ji ihned používat.

2. Airalo

Na appku Airalo jsme narazili asi před půl rokem, kdy nás zachránila při přestupu v Kanadě. Tahle appka vám umožňuje zakoupit virtuální simkartu (pouze s internetem) v nejrůznějších koutech světa. My jsme ji využili při dvoudenním přestupu v Kanadě, abychom si našli spoje a zvládli se bez bloudění pohybovat po Torontu. Aplikaci je možné stáhnout zdarma a následně jen zadáte, do jaké země máte namířeno. Po té už stačí vybrat datový plán a simkartu nainstalovat.

TIP: Pokud chcete appku využít pro delší cesty, nezapomeňte nejprve porovnat ceny s fyzickou simkartou v dané destinaci – ne vždy se to vyplatí.

  • Po zadání kódu MICHAE9173 získáte kredit 3 USD. Aplikaci stahujte zde.

3. Maps.me

Offline navigace Maps.me nám zachránila zadek už nesčetněkrát, od návštěvy Gruzie až po republiku Podněstří. Jedná se o offline mapy, které můžete využívat i bez připojení k internetu. Jedinou nevýhodou je to, že mapu pro dané město /region si musíte stáhnout v předstihu na Wifi. My na to občas zapomeneme, takže pak zoufale hledáme dobré Wifi připojení :D. Každopádně Maps.me doporučujeme do všech zemí, kde neplánujete používat internet.

4. Booking

Při cestách na vlastní pěst by ve vašem telefonu rozhodně neměla chybět aplikace Booking, kde můžete sehnat ubytování po celém světě. Já osobně appku používám radši než prohlížeč, jelikož zde často najdu výhodnější nabídky. Navíc je appka super pro komunikaci s ubytovateli.

5. Airbnb

Stejně tak jako Booking, doporučujeme aplikaci Airbnb, která je ideální pro hledání ubytování v soukromí. Vždy se snažíme porovnat, co v dané destinaci vychází výhodněji. Appka je opět super pro komunikaci s ubytovateli.

6. Been

Pokud milujete statistiky, tak jako já, určitě se vám bude líbit aplikace Been, kam si můžete zaznamenat všechny státy, které jste kdy navštívili.

7. My flight radar

I webová stránkách MyFlightRadar potěší všechny milovníky statistik! Můžete si sem zaznamenat všechny vaše absolvované lety. Bude vám k tomu stačit číslo letu a datum. Všechny lety najdete přehledně v mapičce.

Aplikace pro cestování

8. Překladač Google (s Google Lens)

Další vychytávkou, která nás zachránila hlavně po obdržení pokut z Arménie (ups), je překladač Google. Pokud při překladu použijete fotoaparát a nasměrujete jej na daný text, dozvíte se, co tím chtěl básník říci. Některé jazyky nejsou ještě úplně vychytané, takže to sem tam nedává smysl. Při troše představivosti ale zjistíte podstatu textu 🙂

9. Whatsapp

Aplikaci Whatsapp určitě znáte, ale říkáte si, jak ji využít k cestování? Spousta ubytovatelů aplikaci používá pří komunikaci se svými zákazníky. Pokud navíc míříte do země, kde jsou hovory drahé, je Whatsapp ideálním řešením.

10. Letenky

Pokud neznáte appku Letenky, o hodně přicházíte! Tahle aplikace totiž shromažďuje tipy na zájezdy a akční letenky z různých cestovatelských webů – Levnocestování, Honzovy letenky, Obleť svět i Letenky za Babku. Vše najdete na jednom místě a ušetříte si tak zdlouhavé hledání. Používám pouze neplacenou verzi bez notifikací, a tak je třeba appku několikrát denně zkontrolovat.

11. XE Currency

Počty vám nejdou a cestujete do země se složitou měnou? V tom případě si stáhněte mobilní aplikaci XE Currency, která vám se všemi propočty pomůže :).

12. Moovit

Pokud v nějaké zemi nejsou spolehlivé Google maps, sáhneme vždy po aplikaci Moovit. V té lze snadno vyhledat informace ohledně hromadné dopravy a následujících spojů.

13. Atlas Obscura

Hledáte inspiraci na netradiční místa po celém světě? V tom případě nezapomeňte zamířit na stránky Atlas Obscura. Stačí jen zadat město nebo stát a hned vám vyskočí spousta inspirace na další cesty. Na stránkách se můžete i zaregistrovat a vést si evidenci navštívených míst. Atlas Obscura seženete i v tištěné podobě.

14. Workaway

Pokud nás už nějakou dobu sledujete, víte, že skrze Workaway jsme vyrazili hned dvakrát na sběr jablek do Dánska. Workaway je super zkušenost pro všechny, kteří se chtějí naučit novým dovednostem nebo někam vyrazit a ubytování se stravou si odpracovat. Naši zkušenost a jak Workaway funguje si můžete přečíst v tomhle článku – Hurá do Dánska! Aneb naše první zkušenost s Workaway!

15. Sleeping in Airports

Poslední tip potěší všechny low cost cestovatele, jako jsme my! Pokud vás někde čeká dlouhý přestup a neplánujete si připlácet za hotel, můžete omrknout webové stránky Sleeping in Airports, kde najdete spoustu informací ohledně zásuvek, možností spaní (na zemi, sedačky bez opěrek) a zda je vůbec přespání na daném letišti možné.

8 tipů, co vidět a navštívit na chorvatském ostrově Pag

Arménie na vlastní pěst – Tipy a rady před cestou

Izrael na vlastní pěst: Jaká místa navštívit?

Last Updated on 4 února, 2024 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments