#2 tip na super výlet – Skalní reliéfy poblíž Kopicova statku

Dnešní doba dalekému cestování zrovna dvakrát nepřeje, a tak přišel čas vyrazit na výlet a poznávat kousek po kousku i tu naši zemi. Pokud si chcete dlouhé zimní večery zpříjemnit plánováním ať už českých nebo zahraničních výletů, jste tu správně. I letos bude cestování po ČR opět v kurzu a článek o Českém Hobitíně se u vás těší celkem veliké oblibě. Dnes přicházíme s dalším rychlo-tipem na moc hezký výlet, na který jsme vyrazili poměrně nedávno.

Kam máme tentokrát namířeno?

No a kam se podíváme tentokrát? Do srdce Českého ráje přeci! Skalní reliéfy najdete u Kopicova Statku poblíž obce Kacanovy.

Adresa statku: Kacanovy 64, 511 01 Kacanovy

výlet kacanovy

Najdete tam několik možností, kde nechat auto – my jsme ho tuším zaparkovali na parkovišti u hřbitova. Z parkoviště jsme se vydali dle směrovek podél několika domků do kopce a lesem až ke Kopicovu statku – jedna z nejzachovalejších roubenek Českého ráje.

Co zajímavého tu najdete?

Co by kamenem dohodil od již zmiňovaného statku najdete takovou malou galerii pod širým nebem. Přesněji se vydejte po šipkách do malého údolí za statkem. Vojtěch Kopic tu od čtyřicátých let minulého století až do své smrti roku 1978 vytesal do skal řadu reliéfů.

Najdete tu vytesaná zvířata, citáty, moudra, ale i slavné osobnosti českých dějin (Karel IV., Mistr Jan Hus). Po jeho smrti v díle pokračovali další amatérští lidoví umělci.

Je to takové cvičení pro oči, některé z citátů jsou dnes už hůře čitelné. Navíc se musíte neustale rozhlížet, abyste nějaký reliéf nepřehlédli. Za nás ale moc hezké místo na výlet, kam navíc zatím nemíří davy lidí. My jsme během naší návštěvy narazili jen na tři živáčky 🙂 

výlet Kacanovy, Kopicův Statek

Snad se vám dnešní rychlo-tip na výlet líbil! Pokud vyrazíte omrknout skalní reliéfy, budeme moc rádi, když nám to dáte vědět třeba na Instagramu 🙂

A pokud máte tip na nějaký zajímavý výlet budeme moc rádi, když se s námi o něj podělíte v komentářích.

Jak se (ne)cestovalo v roce 2020?

1 tip na výlet – Český Hobitín v Orlických Horách

Last Updated on 10 ledna, 2022 by Míša

Subscribe
Upozornit na
guest

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments